Straipsniai

Trinkelių klojimas Kauno raj. Ringaudai, Žvejų g. 60

Trinkelių klojimo pradžia: Trinkelių klojimas Kaune

Trinkelių klojimo darbus atlikome 2016 metų rudenį. Kaip užbaigėme buvo darganotas, vėjuotas ir lietingas oras. Kaip privataus namo kiemo klojimas trinkelių plotas buvo nemažas apie 350 m2 įskaičiuojant takus, aikšteles, ratukus, ir kitas įmantrybes.  Kiemo šeimininkas norėjo derinti pilkos ir raudonos spalvos trinkeles. Šis derinys puikiai atrodė bendrame kiemo vaizde.

Klojome pilkos spalvos 12x16x6 trinkeles, liaudyje dar vadinamomis „bandelėmis“, „bulkutėmis“, „batonais“. Prieš pradedant kasimo darbus, susidarėme darbų planą, nusistatėme sklypo auksčius, reljefą. Išklausėme kliento norus ir pageidavimus. Juos derinome su techninėmis galimybėmis, sprendimais. Susikalėme kuoliukus ant kurių žymėjome būsimo klojamo paviršiaus aukščius.  Susižymėję aukščius, pradėjome kasimo darbus ekskavatoriumi – krautuvu.  Kasėme ir ruošėme pagrindus būsimai trinkelių aikštelei, automobilių, pėsčiųjų takams ir kitoms vietoms.

Laiptai iš trinkelių

Prie įėjimo į namus, suklijavome iš trinkelių apvaliai einančius laiptus.  Kad įgyvendinti šį darbą, trinkeles reikėjo pjauti konusu, kiekviena trinkelę prie kitos, dėti klijuoti, dėti klijuoti. Darbas buvo atliktas puikiai. Laiptai iš trinkelių padaryti nepriekaištingai. Dėl to jautėmės ir jaučiamės šiuo metu gerai.

Technologija

Reikėjo iškasti duobę pagrindam. Iškasus duobę, išbetonavome laipto pamatus. Ant išbetonuotų pamatų, naudodami lauko sąlygoms pritaikytus klijus pradėjome konstruoti ir klijuoti trinkeles.  Iš pradžių reikėjo pasidaryti iš trinkelių laiptų kontūrą bei formą. Išgauti, pripjauti ir sudėti, tam reikėjo 2-3 dienų. Kai padarėme laiptų formą liko suklijuoti trinkelėmis laiptų vidų, pripjaunant ir sulyginant kraštelius. Laiptai buvo dviejų pakopų, viršutinės pakopos išorės juostą dėjome iš raudonų trinkelių. Ši spalva išryškino laiptų kontūrus ir puikiai derinosi prie raudonos namo spalvos.

Ovalūs laiptai iš trinkelių. Apie 2 m ilgio ir apie 1,5 m pločio. Dviejų pakopų

Trinkelių klojimas Kaunas ir technologija:

Atlikome pilną trinkelių pagrindų ruošimą: iškasėme seną gruntą, supylėme žvyrą, viršuje skaldą, viską vibravome, tankinome, viršų lyginome atsijomis ir dėjome, dėjome, dėjome.  Darbai užtruko apie tris savaites.  Rezultatas pasiektas labai geras. Suvibruoti ir paruošti geri pagrindai, trinkelių paviršius  sudėtas gražiai ir lygiai. Suvestos tiesiai siūlės, išlenkti gražiai posūkiai. Šis darbas reikalavo kompetencijos ir noro dirbti.

Viskas pavyko gerai. Vėliau baigus darbus reikėjo sutvarkyti aplinką, išvešti trinkelių likučius, statybines šiukšles, pripjauti, sulyginti visus galiukus, kampučius.  Klientas buvo labai patenkintas, sakė: „per visą darbo laiką neradau nė vienos vietos kur galėčiau prisikabinti“.  Trinkelėmis klojome kiemo takelius,  automobilių stovėjimo aikšteles, apėjimą aplink namą.  Važiuojamojoje kiemo dalyje, trinkelių kraštus sutvirtinome vejos ir gatviniais įvažiavimo bordiūrais.

Vaikščiojomojoje dalyje, kur spaudimas gerokai mažesnis,   kraštus sutvirtinome betono mišiniu.  Viduryje kiemo  padarėme iš konusinių trinkelių ratą.  Maišėme pilkas ir raudonas konusines trinkeles. Rezultatas matosi vidurinėje nuotraukoje. Kieme, šalia klojamo paviršiaus, įrengtas baseinas. Dar toliau eina dirbtinai sukurtas upelis, kuris teka į tvenkinuką kitame kiemo gale. Visas kiemo projektas ir vizija atrodė gražiai. Dabar kaip rašau yra žiema. Su nekantrumu laukiu vasaros kada sužaliuos augalija ir galėsiu nuvažiuoti pažiūrėti kaip atrodo kiemas.