Straipsniai

Valymo įrengimai. Kodėl valymo įrenginiai labai svarbūs šiuolaikinėje ekosistemoje?

Kiekvienas save gerbiantis privataus namo ar sodo gyventojas turėtu tinkamai pasirūpinti savo namo nuotekų sistema. Gyvenimas namuose su neįrengta kanalizacija yra labai diskomfortiškas ir gilus provinciškai.

Turėjimas netvarkingą nuotekų sistemą – įžeidimas kaimynui, gamtai, žmogui , aplinkai ir mažu mažiausiai neetiškas morališkai.  Todėl geriausias ir  teisingiausias pasirinkimas yra šiuolaikiška, ekosistemai nepavojinga valymo įrengimo sistema. Kuri iš principo yra prieinama ir įkandama namo statytojui.

Įrengimo principai

Griovys kuriuo tiesiami valymo įrengimo sistemos vamzdžiai

Valymo įrengimų nubėgimo sistemos yra įrenginėjamos po žeme. Vieno metro ir daugiau gylyje yra  vedami nubėgimo

Griovys kuriuo tiesiami valymo įrengimo sistemos vamzdžiaivamzdžiai. Griovius vamzdžiams kasa savaeigė kasimo mašina “bobkatas“. Ekskavatorius krautuvas ir pan. Iškastą griovį jo apačioje pagrindą lygina rankomis, griovyje stovintis darbininkas.  Vamzdžius deda ir montuoja taip pat  rankomis.  Ruošiamas pagrindas ant kurio bus dedamas vamzdis turi būti be akmenų. Tai labai svarbi taisyklė, nes tiesioginis kieto paviršiaus  lietimasis su vamzdžiu yra žalingas vamzdžiui ir gali jį prakiurdyti.  Todėl vamzdžio pagrindas ruošiamas iš smėlio ar smulkaus žvyro , padarant nedidelį 0,5 procento nuolydį.  Vamzdžiai sujungiami per pačias movas, sujungimo vieta tepama specialia slydimo sistemą gerinančia pasta. Norėdami pasukti vamzdį posukyje dedame specialią sukimo movą ir sukame vamzdį norimu kampu. Sujungti vamzdžiai užkasami smėlio ar smulkaus žvyro mišiniu. Apkasus 20-30 cm saugiu atstumu , pilamas senas dirvožemio sluoksnis ir iškastas griovys užlyginamas.   Nubėgimo sistemos pradžia yra namas , pabaiga valymo įrengimas. Atstumas tarp namo ir valymo įrengimo būna įvairus.   Dažniausiai statoma iki  4 metrų atstumu nuo namo, bet pasitaiko atvejų kaip būna ir toliau.

Valymo įrengimas. Kaip jis veikia? Kokia jo funkcija?

Nubėgimo nuo namo sistemos gale yra jos kulminacija – valymo įrengimas.  Tai didžiulė rezervuarinė  pilna nuotekų bačka, kurioje veisiasi bakterijos kurios skaido nuotekas.  Dažnai šiuolaikinės nuotekų sistemos veikia aeraciniu principu. Tai yra visos nuotekos patenka į talpą kurioje bakterijos tarsi „suvalgo“ visus teršalus ir iš valymo įrengimo išbėga „išvalytas“ vanduo. Išbėgęs iš gero valymo įrengimo dabar vanduo tinka, vejų, daržų ,  laistymui, automobilių plovimui. Iš kokybiško valymo įrengimo išbėgęs vanduo gali laisvai drenuotis į gruntinius vandenis nepadaręs jokios žalos gamtai. Valymo įrengimo funkcija yra labai paprasta. Jis turi iš namo bėgančias nuotekas paversti gamtai nekenksmingu  vandeniu.

 

Valymo sistemos išvalytą vandenį pilame į šulinį, kuris drenuojasi į gruntinius vandenis.